Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Analiz 29/6/2011 / 11:09

Birey Dershanesi’nin tanıtım kursları başladı

 

2011-2012 eğitim-öğretim yılına disiplinli, takipçi ve fedakar bir eğitim anlayışıyla oluşturulan 29 öğretmen kadrosuyla

 Kırşehir Birey Dershanesi, 2011-2012 eğitim-öğretim yılına disiplinli, takipçi ve fedakar bir eğitim anlayışıyla oluşturulan 29 öğretmen kadrosuyla başladı 

Kırşehir Birey Dershanesi’nin tanıtım kursları başladı. 14 derslikte sunduğu projeksiyonlu ve akıllı tahtalı sınıflarıyla çalışmalarına başlayan Kırşehir Birey Dershanesi, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı çalışmalarını 27 Haziran Pazartesi günü yapılan tanıtım kursları ile başlattı.

Mayıs ayında ücretsiz düzenlediği deneme sınavının yanı sıra 2010-2011 eğitim-öğretim yılının sona erdiği 17 Haziran Cuma günü karnelerini getiren öğrencilere toplam 15 bin kitap dağıtarak, Kırşehir’in eğitim ve öğretimdeki başarısına katkı sunan Kırşehir Birey Dershanesi, disiplinli, takipçi, mücadeleci ve fedakar bir eğitim anlayışıyla oluşturulan 29 öğretmen kadrosuyla 2011-2012 eğitim-öğretim yılına tanıtım kursları ile başladı.

Birey Dershanesi’nin, Kırşehir halkının eğitim-öğretim mücadelesine saygın ve güvenilir kadrosuyla katkı sunacağını belirten Birey Dershanesi Kırşehir Şubesi Kurucu Müdürü Aslan Beyhan, tüm veli ve öğrencileri seçkin öğretmen kadrosu ile tanışmaları için Birey Dershanesi’ne davet etti.

Birey Dershanesi’nde oluşturdukları öğretmen kadrosu ve 2011-2012 eğitim-öğretim yılı çalışmaları ile ilgili haber ekibimize bilgiler veren Birey Dershanesi Kırşehir Şubesi Kurucu Müdürü Aslan Beyhan, oluşturdukları öğretmen kadrosu ile Kırşehir'deki eğitim-öğretim çıtasının çok daha yukarılara çıkacağından emin olduğunu belirterek, Kırşehirli veli ve öğrencilere, dershanecilikte gerçekten verdiği sözü tutan, eğitim-öğretim anlayışı içerisinde heyecanla mücadele edeceklerinin sözünü verdiğini belirtti.

Öğrenci ve velilerin oluşturdukları kadroyu tanımalarını istediğini belirterek, veli ve öğrencileri Birey Dershanesi’ne davet eden Birey Dershanesi Kırşehir Şubesi Kurucu Müdürü Aslan Beyhan, öğretmenleri tek tek dinleyerek nasıl bir kadro oluşturulduğunu görmelerini istediklerini ve dershanenin oluşumunun modern bir dershane olmasının dışında Kırşehir'in kendi alanında en ileri gitmiş, kendisini en iyi ispatlamış öğretmenlerinden oluşan bir kadro ile 2011-2012 eğitim-öğretim dönemine başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kırşehir halkının eğitim ve öğretime verdiği önemi biliyoruz. Türkiye genelinde yıllardır yaptığı SBS ve ÖSS’deki başarılarını görüyoruz. Bunlarla hepimiz gurur duyuyoruz. Kırşehir halkının ve sevgili öğrencilerimizin ellerinden gelen tüm gayretleri göstererek mücadele ettiklerini görüyoruz ve kıvanç duyuyoruz.

“Dershanemiz karne günü, karnelerini getiren tüm öğrencilerimize 15 binin üzerinde kitap dağıttık. Tüm öğrenciler akın ettiler, izdiham oluştu. Ben de öğrencilere sizlerin bu kitap alma gayretinizden kıvanç duyuyorum, sizlerle övünüyorum demiştim. İşte Kırşehir'in başarısı bu noktada yakalanıyor.

“Bu bağlamda Kırşehir'de saygın, güvenilir ve Kırşehir halkının bu eğitim-öğretim mücadelesine katkı sunacak bir dershane açma düşüncesi kafamda oluştuğunda, Kırşehir'de gerçekten mükemmel bir dershane açmak gerekiyor diye düşündüm. 9 ay önce mücadeleye başladığımda öyle bir hayalim vardı ki Kırşehir'de her noktada mükemmel bir eğitim kurumu olsun. Şu anda 9 ay önceki hayalimin üzerinde bir dershane görüyorum.

“Kurduğumuz maddi yapı, dershanenin oluşumunun modern bir dershane olmasının dışında oluşturduğumuz öğretmen kadrosuyla Kırşehir'in kendi alanında en ileri gitmiş, kendisini en iyi ispatlamış öğretmenlerinden oluşan bir kadro. Bu öğretmen arkadaşlarıma gerçekten teşekkür ediyorum. Bize büyük bir ilgi gösterdiler, bize büyük bir güven duydular. Ve alanındaki en iyi öğretmen arkadaşlar koşarak bize geldiler. Bu kadro ile Kırşehir'deki eğitim-öğretim çıtasının çok daha yukarılara çıkacağından eminim. Bu noktada söz veriyorum. Dershaneciliği yalanla, dolanla yapanlara sözüm olsun. Dershanecilikte gerçekten verdiği sözü tutan, eğitim-öğretim anlayışına güçlü katkı sunan bir kadro oluşturduk. Bu noktada gerçekten heyecanlıyız ve mücadele edeceğiz. Kırşehirli velilere ve öğrencilere bunun sözünü veriyorum.

“Şuanda benimle birlikte 30 öğretmenimiz var. Salı günü sevgili öğrencilerimizle tanıtım derslerini başlattık. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu kadroyu tanımalarını istiyorum. Tanımalarını rica ediyorum. Gelip görsünler, öğretmenlerimizi tek tek dinlesinler. Nasıl bir kadro oluşturulduğunu görsünler istiyorum.

“Son derece disiplinli, takipçi, mücadeleci ve fedakar bir eğitim anlayışıyla 2011-2012 eğitim-öğretim dönemine başlıyoruz. Bu öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarıma hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Bu arada Kırşehir Birey Dershanesi’nin güçlü eğitim kadrosu arasında yer alan ve 23 yıldır Kırşehir’de görev yapan Türkçe öğretmeni Fatma Bekiroğlu da, Birey Dershanesi’ni seçmesindeki nedenin, ekibin ve kitapların güzel olmasının yanı sıra dürüstlük ilkesinin olduğunu kaydetti.

 

Yorumlar

Toplam 35 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

Zabıta ekipleri fırınları denetledi

LYS-1, LYS-4 ve LYS-5 tamam

Vahşi çöp alanı ıslahı başladı

“Sap ile saman birbirine karışıyor”

Tapu ve Kadastro Teşkilatı 165. yılını kutluyor

Yardım Melekleri’nden yemek

Belediye karla mücadelede aralıksız çalışıyor

Mehtap Ar Tiyatrosu’na yoğun ilgi

Başkan Bahçeci, ikinci kez baba oldu

Sağlık-Sen yöneticilerinden organ bağışı

Eski Doğumevi Hastanesi, TOKİ’ye veriliyor

Köy muhtarının yüzüne kezzap döküp öldürdüler.

İnsan Hakları İl Kurulu toplandı

Birey Dershanesi’nin tanıtım kursları başladı

CHP, halkla kucaklaşıyor

Sigara nedeniyle her 8 saniyede bir insan ölüyor

Birey Dershanesi’nden ücretsiz deneme sınavı

SGK, ‘Meslek Kodu’ uygulamasını başlatıyor

İŞKUR’un istihdam garantili kurslarına katılım yetersiz
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat